Poslední rozloučení s Jirkou Pekařem

Vzhledem k současné situaci proběhlo 3.listopadu rozloučení s nestorem našeho KČT v úzkém kruhu rodiny. Před smuteční síní se nás 5 členů klubu zúčastnilo tiché vzpomínky. Slovo nad rakví měla Jirkova vnučka, která nám svoji řeč předala, abychom ji otiskli v Perličkách:

Přišli jsme se rozloučit s naším milovaným dědou Jirkou Pekařem. V první řadě to byl manžel, skvělý otec, oblíbený dědeček a pradědeček.

Bohužel v dnešní nelehké době nebylo umožněno všem lidem, kteří dědu znali a měli ho rádi, přijít se s ním společně s námi rozloučit. Vyprovázíme ho tedy v úzkém rodinném kruhu. Ale věřím, že mnoho přátel si na dědu v tuto chvíli vzpomene. Jak nám řekla paní Václavíčková, Jirkův pohřeb, to by byl manifest. Pro každého z nás měl děda svůj osobní význam, ale na čem se jistě všichni shodneme, že nám byl všem vzorem v tom, jak brát život s lehkostí, nadsázkou a humorem.

Děda byl velkým turistou, milovníkem hor, sportu a dobré společnosti. Za svůj život zažil nespočet výletů a dobrodružství. Myslím, že svou lásku ke krajině, turismu, ale také zahradničení a houbaření všem svým potomkům předal.

Nelze ale opomenout, že celým životem ho provázela naše babička, jak ji děda oslovoval: „jeho Maruš“. Byla pro něho pevným přístavem a oporou, dala mu tuto možnost věnovat se svým zálibám. Prožili spolu celých 67 let v manželství a všem nám mohou být příkladem, jak lze partnerský život v souladu prožít.

Dědo, budeš nám tady všem moc chybět, bylo nám ctí, že jsme mohli společně s tebou strávit tolik let. Všichni se těšíme, až na jaře společně se „všema Bédama a Zuzankama“ na tvoji počest uspořádáme pochod, zavzpomínáme na tebe a dáme si pivko na tvou památku.

Po ukončení obřadu na Jirkovu poslední cestu ukáplo kromě slziček i pár kapek jeho oblíbeného Fernetu.

Jirkova dcera i vnučka nabídly odsunuté pohřební pohoštění v jejich novém bydlišti ve Vojkovicích-Dědibabech. Stěhují se tam. Turisté formou menšího pochodu by tam došli po svých. To však až na jaře po vzájemné dohodě.

Předběžně se dohodlo, že po uvolnění situace se sejdeme společně s Jirkovou dcerou a vnučkou na jakési tryzně v restauraci u Palošů. Dáme včas vědět.

Výbor KČT Neratovice